wybór kasku/obuwia

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
Dann
pisarz
pisarz
Posty: 342
Rejestracja: pn 02 mar 2009, 01:31
Imię: Daniel
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: koluszki
Kontakt:

wybór kasku/obuwia

Post autor: Dann » ndz 11 kwie 2010, 14:49

przejzałem wiele tematu kasów (wyboru kasków) ale mi chodza 2 typy które bym chciał zakupić jeden to http://moto.allegro.pl/item980010698_ka ... abrze.html
drugi to http://moto.allegro.pl/item962891437_sh ... ing_s.html może ktoś urzywa takiego kasku i mógłby mi pomów z wyborem...no i druga sprawa buty wszyscy chwala sidi..ale czy na prawde opłaca sie wydać tyle pieniedzy zabuty? pozdrawiam

Awatar użytkownika
goman
pisarz
pisarz
Posty: 385
Rejestracja: pn 20 lip 2009, 21:41
Imię: Tomek
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: zielona góra
Kontakt:

Post autor: goman » ndz 11 kwie 2010, 14:55

jesli chodzi o sidi to na pewno sie opłaca

Awatar użytkownika
Dann
pisarz
pisarz
Posty: 342
Rejestracja: pn 02 mar 2009, 01:31
Imię: Daniel
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: koluszki
Kontakt:

Post autor: Dann » ndz 11 kwie 2010, 14:56

a może z tańszego obuwia może ktos poleci mi jakies...

Awatar użytkownika
Hubu
klepacz
klepacz
Posty: 847
Rejestracja: pt 06 mar 2009, 10:29
Imię: Hubert
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Hubu » ndz 11 kwie 2010, 14:57

Shoei XR1000,
buty sidi warte swojej ceny. ale możesz też wybierać w xpd, tcx.

sebcio
teksciarz
teksciarz
Posty: 162
Rejestracja: sob 18 paź 2008, 17:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: olszyna
Kontakt:

Post autor: sebcio » ndz 11 kwie 2010, 15:42

Co do Shoeia to w Louisie masz juz od 180- 200 euro wiec sporo taniej.

sebcio
teksciarz
teksciarz
Posty: 162
Rejestracja: sob 18 paź 2008, 17:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: olszyna
Kontakt:

Post autor: sebcio » ndz 11 kwie 2010, 15:54

Sorki spojrzalem teraz i widze ze zostały tylko rozmiary xxl

Awatar użytkownika
zachtomasso
teksciarz
teksciarz
Posty: 127
Rejestracja: wt 21 mar 2006, 16:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: zachtomasso » ndz 11 kwie 2010, 17:10

Ja tez długo myślałem o kasku i dziś na Mototargu kupiłem SHOEI XR-1100 (następca XR-1000 i sporo w nim zmian . Myslę że za 1,5 KPLN to dobry wybór. (muszę tak mysleć skoro go kupiłem :) )
A jak się będzie śmigać to opiszę za jakiś czas ale po moim GREXie to co bym nie kupił to bedzie lepsze :)
CB650F
był: VFR 750 F RC 24 '88 Hand Made Police Version :)

Awatar użytkownika
pawel_316
teksciarz
teksciarz
Posty: 134
Rejestracja: pn 25 sty 2010, 21:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pawel_316 » ndz 11 kwie 2010, 17:41

ja też przeczytałem mase opinii jak szukałem kasku dla siebie (co prawda w troche nizszych kwotach) ale jezeli chodzi o kaski Shoei-a to zdecydowana większość użytkowników jest z nich zadowolona i sobie chwalą, złych opinii na temat tego kasku nie znalazłem, o tym drugim pierwsze słysze... nigdy sie z nim nie spotkałem. Ja bym sugerował brać XR-1000 albo XR-1100
... Bezpieczeństwo ma Pierwszeństwo ...

mlody55
pisarz
pisarz
Posty: 202
Rejestracja: śr 23 maja 2007, 00:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podlaskie/london
Kontakt:

Post autor: mlody55 » ndz 11 kwie 2010, 18:43

jeśli kask to tylko shoja
buty polecam sidi vertigo mega goretex, fakt że cena to 1200 zyla ale to w pewnym sensie kwintesencja szusów :smile:
sprzedaję akurat shoeia w xl-u
http://www.allegro.pl/item989573483_sho ... _62cm.html
dorzucisz 50 zyla i dokładam czarną szybę z zamontownym antifoogiem i pokrowcem

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Post autor: figaro » ndz 11 kwie 2010, 22:32

Buty chronią twoje nogi, które w odróżnieniu od motocykla będziesz używał do końca życia. Zastanów się, co jest naprawdę więcej warte.
Osobiście używam SIDI VERTIGO, które zakupiłem po wypadku i polecam. :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
możej
pisarz
pisarz
Posty: 250
Rejestracja: ndz 04 sty 2009, 15:32
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: możej » ndz 11 kwie 2010, 23:02

Powtórze za resztą :) XR 1000 (dokładnie RF 1000 w moim przypadku), mam i polecam. Sidi Vertigo, mam i poelcam :)
Ostatnio zmieniony pn 12 kwie 2010, 09:24 przez możej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fisher
pisarz
pisarz
Posty: 384
Rejestracja: ndz 10 maja 2009, 14:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Fisher » pn 12 kwie 2010, 01:24

Więc tak, zdaję sobie sprawę, że to co teraz napiszę odbiega od opinii ogółu i pewnie zaraz większość zacznie na mnie najeżdżać, ale mam swoje zdanie które chcę z siebie wyrzucić.. Takie moje pytanie, szczerze: czy ktoś z miłośników Shoeia miał kiedykolwiek w rękach i na głowie kask Scorpiona? Akurat miałem możliwość i testowałem i Shoeia Xr1000 i Scorpiona Exo-1000. Kolejne pytanie, czemu wszyscy się tym Shoeiem tak zachwycają? Dla mnie to całkiem zwyczajny kask (tylko droższy od innych), żadna rewelacja, na dodatek ni cholerę nie leżał mi na głowie, uciskał tam gdzie nie powinien (może mam nie Shoei'ową głowę), różnica jednego rozmiaru i albo nie dopływała mi krew do mózgu i traciłem przytomność z powodu niedotlenienia albo latał na głowie we wszystkie strony. Mam nieodparte wrażenie że większość ludzi go kupowała wmawiając sobie że to przecież Shoei więc musi być świetny, ciśnie mi się na usta: owczy pęd.
Z drugiej strony naprawdę jestem w szoku kiedy sprawdzałem Scorpiona. Dla mnie to rewelacyjny kask, leży (przynajmniej u mnie) idealnie! Wykonanie jest znakomite (moim zdaniem lepsze niż w Shoeiu), wszystko chodzi tak jak powinno, też ma zapięcie DD, ma blendę która ma odpowiedni kształt, nie zasłania pola widzenia i naprawdę się sprawdza, ma rewelacyjnego antifoga na szybie i na blendzie, w banalny sposób można zdemontować całe wnętrze do prania, ma naprawdę super patent z tą pompką która pompuje części policzkowe (to naprawdę usztywnia i wycisza garnek na głowie). Mając ten kask w rękach i na głowie naprawdę czułem że jest to kask z najwyższej półki, niestety testując Shoei'a takiego wrażenia nie miałem... Osobiście przed kupnem Scorpiona Exo-1000 powstrzymuje mnie tylko to że już mam fajny kask integralny, natomiast chcę jeszcze szczękowca, i tutaj już jakiś czas temu podjąłem decyzję, na 100% będzie to Scorpion Exo-900 :biggrin

Oczywiście to tylko moje zdanie (no i jeszcze dwóch moich kumpli śmigających w Scorpionach), poprzedzone dokładnym sprawdzeniem obu garnków, inni mogą się z nim nie zgadzać. Proszę tylko o obiektywizm, łatwo polecać coś z dwóch, jeśli tego drugiego się nie zna :razz: Moja rada, jeśli macie możliwość, zobaczcie, pomacajcie, przymierzcie i przejedźcie się w kasku Scorpiona. Jeśli po tym ktoś dalej będzie uważał że Shoei jest lepszy to super, szczerze wyraził swoją opinię i chwała mu za to, przynajmniej miał porównanie :biggrin

To tyle, wyrzuciłem to z siebie i jest mi znacznie lepiej, uff :biggrin Teraz możecie zacząć mnie opieprzać że się nie znam i że tylko Shoei, Shoei jest najlepszy i najwspanialszy :razz:

Awatar użytkownika
nierob
klepacz
klepacz
Posty: 535
Rejestracja: wt 30 sty 2007, 13:43
Imię: nierob
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Przemków

Post autor: nierob » pn 12 kwie 2010, 09:03

mam amerykanską wersję XRa czyli RF1000. jak dla mnie wart jest te ok 700zł jakie mnie kosztował (nowy, w zestawie nosek i podbródek), ale ponad 1000 jak za XRa jak miałbym wydać - tu bym sie zastanawiał.
kask w miarę cichy, choć rewelacji nie ma, super wentylacja, paruje szyba niestety (nie ma pinlocka), potrzebował tydzień zeby dopasować się mojej łepetyny. fajny patent z blokowaniem szyby (tzry pozycje). dobrze się trzyma na głowie podczas jazdy.

Awatar użytkownika
kris2k
klepacz
klepacz
Posty: 1395
Rejestracja: pt 03 paź 2008, 12:06
Imię: Krzysztof
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: kris2k » pn 12 kwie 2010, 10:02

Fisher pisze:...natomiast chcę jeszcze szczękowca, i tutaj już jakiś czas temu podjąłem decyzję, na 100% będzie to Scorpion Exo-900 :biggrin
Zwrociles moja uwage w tym momencie na ten kask, moze i wszystko pieknie ladnie... ale minus jest OGROMNY... nie jest z kompozytu.
Osobiscie jesli bede zmieniac garnek, a bede, to chce szczekowca ale warunek konieczny to kompozyt, w tym wypadku Scorpion z tym modelem odpada.
Zostaje: Shoei, Suberth, X-Lite ...i jesli cos jeszcze sie pojawi z innych marek, to tez chetnie sie zainteresuje.
Po cichu licze ze za rok Shoei wypusci Multitec II (skoro w tamtym wyszedl XR1100 i X-Spirit II).

Mnie Shoei Multitec zachwycil aerodynamika, moze ten EXO 900 ma aerodynamike rownie dobra, ale nie jest z kompozytu.

Zeby nie bylo calkiem OFF-TOPIC:
Co do porownania z integralami, XR1000 rowniez jest fajnym kaskiem a EXO 1000 widzialem tylko w sklepie i wykonanie nie budzilo w zadnym stopniu moich zastrzerzen, wiec jak pisze Fisher, w przypadku wyboru integrala tym Scorpionem tez warto sie zainteresowac - tym bardziej ze skorupa kompozytowa.

Awatar użytkownika
Fisher
pisarz
pisarz
Posty: 384
Rejestracja: ndz 10 maja 2009, 14:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Fisher » pn 12 kwie 2010, 11:25

kris2k pisze:...natomiast chcę jeszcze szczękowca, i tutaj już jakiś czas temu podjąłem decyzję, na 100% będzie to Scorpion Exo-900 :biggrin


Zwrociles moja uwage w tym momencie na ten kask, moze i wszystko pieknie ladnie... ale minus jest OGROMNY... nie jest z kompozytu.
Owszem, nie jest z kompozytu, na początku też go odrzuciłem z tego powodu. Tyle że ja nie chce zmieniać kasku tylko kupić jeszcze jeden na weekendowe wypady. Do codziennego udzierania mam integrala. Natomiast moje wątpliwości rozwiał moment kiedy w tym kasku się przejechałem, garnek waży 1850g czyli sporo, tyle że nie wiem jak oni to zrobili ale tej wagi naprawdę nie czuć. Szczerze to nie odczuwałem większej różnicy pomiędzy exo-900 który waży 1850g a moim obecnym Sharkiem o wadze 1450g. Dobra, koniec off-topica bo to nie temat o szczękowcach.

Rada dla Daniela33650: zastanawiasz się nad kaskiem to podjedź do sklepu, pomacaj, obadaj dokładnie wszystkie szczegóły, przymierz i weź ten który będzie ci bardziej pasował. Myślę że którego byś nie wziął i tak nie będziesz żałował. Po prostu jeden będzie ci bardziej pasował i zrobi na tobie większe wrażenie a drugi mniej i tyle w temacie :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości