Strona 1 z 1
Jaki Akumulator?
: pn 15 gru 2014, 09:49
autor: wydra
Witam
Musze kupić kolejny aku bo nie będe ryzykował że znowu coś sie spali
Pytanie brzmi:
Akumulator żelowy czy taki normalny na elektrolit?
yyy oczywiście chodzi o Vitka mojego

Re: Jaki Akumulator?
: pn 15 gru 2014, 10:36
autor: Sebter
Wydaje mi się, że szkoda kasy na akumulator żelowy, lepiej kupić zwykłą Vartę, potrzyma kilka ładnych lat
W bandicie mam Varte która ma koło 5 lat, działa jak nowa ;D
Re: Jaki Akumulator?
: pn 15 gru 2014, 10:38
autor: Biker
Jesteś pewny że wina leży po stronie aku???
Re: Jaki Akumulator?
: pn 15 gru 2014, 11:53
autor: wydra
Biker nie będę się rozpisywał itd

aku trzeba wymienić dla świetego spokoju więc pytam.
Żelowe na allegro koło 100 zł znalazłem tak jak i takie normalne

Re: Jaki Akumulator?
: pn 15 gru 2014, 13:46
autor: Samson1983
wydra ilu motocyklistów tyle opinii. Ja polecił bym Ci bez obsługowy akumulator żelowy.
Wedle wszelkich prawideł są trwalsze od kwasiaków, bardziej odporne na skoki napięcia tzn jak regulator nagle przywali 16V i będziesz jechał nie świadomie to nic mu nie będzie (sprawdzone z autopsji bo moja FJ1200 miała ładowanie 15,6-15,9 i wszystko grało przez 3 lata tyle ją miałem) nic się nie wykapie, wykipi itp kupujesz, zakładasz i zapominasz o temacie;) przypominając sobie o nim dopiero na zime
Reasumując - jak dla mnie wybór oczywisty - akumulator żelowy.
Re: Jaki Akumulator?
: pn 15 gru 2014, 15:05
autor: wydra
rozumiem że mf oznaczenie przy aku to oznaczenie żelowego tak wyłapałem, mój bez ładowania zrobił sie pusty w środku

starczył na 700 km. Taki kupiłem w Chrowacji ale juz sie nie nadaje do niczego

Re: Jaki Akumulator?
: pn 15 gru 2014, 15:49
autor: Zając
Jak kupowałem swój to też mi radzili bym kupił żelowy i taki właśnie kupiłem. Kupiłem i taki też polecam dla Ciebie. W razie upadku motka nie będziesz miał problemów z wyciekiem kwasu.
Re: Jaki Akumulator?
: pn 15 gru 2014, 20:22
autor: Arnold
Panowie, tylko nie mylcie akumulatorów żelowych z akumulatorami AGM (Absorbed Glass Mat). Wyglądają tak samo ale różni je wnętrze. Żelówki mają prawdziwy żel, a AGM to zwykły elektrolit uwięziony w macie szklanej pomiędzy płytami co zapobiega rozlewaniu.
Re: Jaki Akumulator?
: pn 15 gru 2014, 20:29
autor: wydra
jak przegladam na allegro akumulatory to nie widze różnicy w budowie między żelem a normalnym siarkowym

Re: Jaki Akumulator?
: pn 15 gru 2014, 20:33
autor: Arnold
Dlatego mówię. Czytać dokładnie opisy i sprawdzić bezpośrednio na stronie producenta co to za aku. Aha i MF to Maintance Free czyli tłumacząc bezobsługowy.
Re: Jaki Akumulator?
: pn 15 gru 2014, 20:50
autor: wydra
no to w Chorwacji sprzedali mi cytuje napis z aku: "SUPER MF PERFECTA"
Dobrze wiedzieć że mam super bezobsługowy aku
