VTEC gaśnie po właczeniu świateł

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
adi610
klepacz
klepacz
Posty: 783
Rejestracja: pt 20 cze 2008, 10:38
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: VTEC gaśnie po właczeniu świateł

Post autor: adi610 » pn 27 sie 2012, 18:32

Problem udało się rozwiązać.

Na elektrodzie znalazłem post który opisuje jak czyścić zaśniedziałe styki. (Podobno działa nawet w Fordach więc musi być dobry)

Należy zaopatrzyć się w spray KONTAKT 60, KONTAKT WL, KONTAKT 61

Czyszczenie zacząłem od kostek które są pomiędzy owiewkami (szara i niebieska), później odizolowałem kostkę która spina masy (żółta - wszystkie kable zielone)

Trzeba poczekać aż preparaty odparują i działa.

Na wszelki wypadek wypuściłem sobie kabel z żółtej kostki. Na razie wystarczyło samo czyszczenie także kabel wisi nie podpięty pod masę.

WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC !!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

marek_w
teksciarz
teksciarz
Posty: 163
Rejestracja: pt 05 lip 2013, 15:38
Imię: Marek
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: VTEC gaśnie po właczeniu świateł

Post autor: marek_w » śr 13 kwie 2016, 17:10

odgrzeje temat. jak ta kostkę rozebrać? da się? żeby te styki poczyścić? na razie popsikałem isolem wazelina jeszcze nie lałem. Na razie nic to nie dało. dalej po odpaleniu włącznika świateł mijania nic się nie dzieje a przekaźnik buczy(wymieniony na oryginalny). Może za krotko czekałem aż preparat odparuje? Pojawił się delikatny dymek przez parę sekund(może preparat sie ulatniał?) Wcześniej jak problem sie pojawił to wymieniłem przekaźnik(myślałem ze to on problem robi) i jak ruszyłem ta kostka masowa to światła wrociły. Teraz rusza i nic nie daje, a świateł nie ma, a przekaźnik dalej buczy :/

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: VTEC gaśnie po właczeniu świateł

Post autor: PETER » śr 13 kwie 2016, 20:16

sa dwie kostki niebieska i biała pod lewym boczkiem na krawędzi czachy tam sprawdź czy styki są dobre
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Cimaj
pisarz
pisarz
Posty: 442
Rejestracja: pt 18 lip 2014, 21:17
Imię: Kamil
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: VTEC gaśnie po właczeniu świateł

Post autor: Cimaj » śr 13 kwie 2016, 22:19

Spróbuj do tej żółtej kostki poprowadzić oddzielny kabel od - z akumulatora. U mnie pomogło dopiero takie rozwiązanie.

marek_w
teksciarz
teksciarz
Posty: 163
Rejestracja: pt 05 lip 2013, 15:38
Imię: Marek
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: VTEC gaśnie po właczeniu świateł

Post autor: marek_w » czw 14 kwie 2016, 13:14

ok zrobiłem tyle: kostka niebieska i szara OK :) kabelki od żarówek tez ok. na 99$ winowajca żółta kostka masowa. jak przyciskam jeden kabelek to wszystko gra. ale od tego sprawdzania to przy włączeniu kierunków miga mi wszystko :P niestety dopiero w poniedziałek umowilem sie z elektrykiem co mi ogarnie to i owo bo ja nie mam gdzie lutownicy podpiąć nawet :/ nie umiem wyjąc tych kablow masowych z tej kostki a jeden(według mnie) jest trochę luzny. Kurde dupa sie spina bo w czwartek mamy jechac do Pragi a ja na ostatni chwile w czarnej dupie :/ żeby śmieszniej było to już w tym sezonie około 300km mam zrobione i ot taki burak wyskoczył przed wyjazdem:(
A co do dodania nowej masy to jak to zrobic? przylutowac kabelek to tej metalowej szyny w kostce? I dalej gdzies to aku albo masy na ramie?

Cimaj
pisarz
pisarz
Posty: 442
Rejestracja: pt 18 lip 2014, 21:17
Imię: Kamil
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: VTEC gaśnie po właczeniu świateł

Post autor: Cimaj » czw 14 kwie 2016, 14:33

Panie, spokojnie. Ja na fizyce czy to w podstawówce, czy to w liceum z prądu zawsze miałem lagi :). Zawsze mówię że jestem wstanie coś naparawić co widzę a prądu nie widać więc dla mnie zawsze to była czarna magia :). Skoro sam sobie poradziłem z tym to ty dasz radę. Dobra do rzeczy: w tej kostce są od góry takie drzwiczki które po podważeniu pokarzą Ci ten grzebień. Bierzesz naprawdę mały śrubokręcik płaski - taki jak używa np zegarmistrz i podważasz.
masa.jpg
Później podważasz ten grzebień żeby wyszedł - ale nie do końca z złączek i oplatasz jeden styk grzebienia nowym kablem. Kabel który najpierw zastosowałem był małego przekroju więc ta kostka się grzała. Później go wymieniłem na grubszy i była gitara. Ja mam podłączony bezpośrednio do aku pod -
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

marek_w
teksciarz
teksciarz
Posty: 163
Rejestracja: pt 05 lip 2013, 15:38
Imię: Marek
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: VTEC gaśnie po właczeniu świateł

Post autor: marek_w » czw 14 kwie 2016, 19:06

Hmm no w końcu coś ;) myślałem ze ten "grzebień" sie nie wyciąga. A jak go wyjmę? To co? wsadzę go z powrotem? może udało by sie wtedy oryginalne kable poprawić? albo wyczyścić i gitara?

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: VTEC gaśnie po właczeniu świateł

Post autor: emil » czw 14 kwie 2016, 19:30

Odłącz pierw aku zanim to wyjmiesz.

Jak wyjmiesz, każdą wsuwkę po kolei wypnij z kostki, wyczyść i podoginaj styki, bo z jakiegoś powodu to się grzeje. Potem wsadź wsuwki w kostkę i nawal wazeliny techn., żeby się wilgoć w to nie pchała, a dopiero potem czysty grzebień włóż. Samo czyszczenie w przypadku tej kostki to za mało.

marek_w
teksciarz
teksciarz
Posty: 163
Rejestracja: pt 05 lip 2013, 15:38
Imię: Marek
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: VTEC gaśnie po właczeniu świateł

Post autor: marek_w » pn 25 kwie 2016, 15:36

Sprawa rozwiązana :) wycieczka do Pragi odbyta :) problemem była kostka masy z przodu po lewej pod plastikami. Przypalony jeden pin

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości