Kolektor wydechowy z katalizatorem i bez - RC46

Awatar użytkownika
Mundek
pisarz
pisarz
Posty: 351
Rejestracja: pn 25 wrz 2006, 13:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia (Olecko)
Kontakt:

Kolektor wydechowy z katalizatorem i bez - RC46

Post autor: Mundek » sob 21 lis 2009, 13:21

Mam pytanie, czy ktos wymienial kolektor wydechowy z katalizatorem w RC 46 na kolektor bez katalizatora. Czy mozna je bez problemu zamienic? Innymi slowy, czy kolektor bez kata bedzie pasil do VFR z 2001 roku??
Pzdr Mundek!
VTEC 2009
GSX-R 750 K8
Uwielbiam VFR, ale Gikser to źródło czystej adrenaliny:))

Awatar użytkownika
Arturo
klepacz
klepacz
Posty: 982
Rejestracja: ndz 11 lut 2007, 19:45
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3Miasto / Rumia
Kontakt:

Post autor: Arturo » sob 21 lis 2009, 18:26

Powiem Ci tak Piotrek: POWINIEN pasować. Widziałem kolektor z katalizatorem zamontowany do VFR która oryginalnie takowego nie posiadała. Fakt że była tam rzeźba bo tylne kolanka były od wersji bez KAT a reszta od wersji z KAT - wtedy bardzo ciężko było to uszczelnić na połączeniu za silnikiem i były przedmuchy. Myślę że jakby był cały kolektor to NO PROBLEM.
"Ludzie kpią z nas zanim nas zdążą poznać
Biorą nas za przestępców bo nie widzą w nas dobra"

Awatar użytkownika
Mundek
pisarz
pisarz
Posty: 351
Rejestracja: pn 25 wrz 2006, 13:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia (Olecko)
Kontakt:

Post autor: Mundek » sob 21 lis 2009, 23:05

Czyli jak beda rury od tylnych cylindrow w komplecie to powinno byc oki :?:
Pzdr Mundek!
VTEC 2009
GSX-R 750 K8
Uwielbiam VFR, ale Gikser to źródło czystej adrenaliny:))

Awatar użytkownika
Roadrunner
pisarz
pisarz
Posty: 463
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 23:55
Imię: Pawelec
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 60 sekund przed Tobą

Post autor: Roadrunner » ndz 22 lis 2009, 12:22

Nie jestem pewny, ale sprawdź czy wersja bez katalizatora ma wejścia dla sond lambda (bo chyba nie ma). Jeśli tak jest, to bez malej przeróbki nie założysz (no chyba ze obejdziesz jakoś sondy).

Awatar użytkownika
Mundek
pisarz
pisarz
Posty: 351
Rejestracja: pn 25 wrz 2006, 13:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia (Olecko)
Kontakt:

Post autor: Mundek » ndz 22 lis 2009, 12:30

Roadrunner pisze:Nie jestem pewny, ale sprawdź czy wersja bez katalizatora ma wejścia dla sond lambda (bo chyba nie ma). Jeśli tak jest, to bez malej przeróbki nie założysz (no chyba ze obejdziesz jakoś sondy).
Wlasnie o to mi chodzi, zeby nie bylo wejscia dla sond, bo mam juz je odlaczone, glownie zastanawiam sie nad tym, czy ksztalt jest ten sam i czy bede mogl takowy kolektor bez problemu zaadoptowac :?:
Pzdr Mundek!
VTEC 2009
GSX-R 750 K8
Uwielbiam VFR, ale Gikser to źródło czystej adrenaliny:))

Awatar użytkownika
kris2k
klepacz
klepacz
Posty: 1395
Rejestracja: pt 03 paź 2008, 12:06
Imię: Krzysztof
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: kris2k » ndz 22 lis 2009, 13:17

A ja z ciekawosci zapytam dalczego masz sondy odlaczone?
I jak to jest zrobione za sa odlaczone? zwyczjnie sa kable odciete czy jakies inne jeszcze elektroniczne ustrojstwo jestdodane ze komputer "mysli" ze sondy sa i dzialaja?

Jakie to ma efekty w spalaniu?

Odsylam do ostatnich postow w tym temacie:
viewtopic.php?t=6276

oraz tutaj:
viewtopic.php?t=6322

Awatar użytkownika
Arturo
klepacz
klepacz
Posty: 982
Rejestracja: ndz 11 lut 2007, 19:45
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3Miasto / Rumia
Kontakt:

Post autor: Arturo » ndz 22 lis 2009, 18:02

Roadrunner pisze:sprawdź czy wersja bez katalizatora ma wejścia dla sond lambda
Nie było KAT, nie było wejścia na sondy.
"Ludzie kpią z nas zanim nas zdążą poznać
Biorą nas za przestępców bo nie widzą w nas dobra"

Awatar użytkownika
Art
klepacz
klepacz
Posty: 768
Rejestracja: sob 19 lip 2008, 10:06
Imię: Artur
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Art » czw 10 gru 2009, 18:51

Mundek pisze:Mam pytanie, czy ktos wymienial kolektor wydechowy z katalizatorem w RC 46 na kolektor bez katalizatora. Czy mozna je bez problemu zamienic? Innymi slowy, czy kolektor bez kata bedzie pasil do VFR z 2001 roku??
a ja to rozwiązałem inaczej: własnie wywałiłem katalizator a sondy zostawilem :)
założe inny wątek ze zdjęciami :)
pozdrówka
Beyond the Grabówek sky

Awatar użytkownika
Mundek
pisarz
pisarz
Posty: 351
Rejestracja: pn 25 wrz 2006, 13:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia (Olecko)
Kontakt:

Post autor: Mundek » śr 16 gru 2009, 13:27

ART, czy po przerobce piaskowales i malowales kolektor? Jesli tak, to daj jakies szczegoly, gdzie, jaka farba i ile to kosztuje...
Pzdr Mundek!
VTEC 2009
GSX-R 750 K8
Uwielbiam VFR, ale Gikser to źródło czystej adrenaliny:))

Awatar użytkownika
Art
klepacz
klepacz
Posty: 768
Rejestracja: sob 19 lip 2008, 10:06
Imię: Artur
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Art » czw 17 gru 2009, 16:08

Mundek pisze:ART, czy po przerobce piaskowales i malowales kolektor? Jesli tak, to daj jakies szczegoly, gdzie, jaka farba i ile to kosztuje...
Po przeróbce wyczyściłem sam papierem ściernym ( ale wodnym) bardzo delikatnie cały wydech. Delikatnie bo słyszałem i widziałem nie raz jak z oczyszczonego własnie przez piaskowanie/ szkiełkowanie nałożona farba odchodziła płatami.
Na to nałozyłem fińska farbę w sprayu do ukł wydchowych ( mam ja w garażu - więc nie podam nazwy teraz). farba była testowana cały ten sezon i sprawdziła się rewelacyjnie.
Koszty były niewielkie: zapłaciłem 80 zł za wycięcie katalizatora, 36 zł za uszczelki łączące tylke kolektory z ukł wydechowym. Farba kupiona w tamtym roku- ok 30 zł
pozdrówka
Beyond the Grabówek sky

Awatar użytkownika
kris2k
klepacz
klepacz
Posty: 1395
Rejestracja: pt 03 paź 2008, 12:06
Imię: Krzysztof
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: kris2k » czw 17 gru 2009, 16:49

Art... to ja tez mam pytanko... jak sciagales kolektroy to miales z tym duzy klopot?
Typu zardzewiale sruby przy cylindrach? I czy spowrotem wszytsko sie dobrze poskladalo/poskrecalo?
Mysle nad malowaniem swoich kolektorow i strach mnie bierze przed ich rozbieraniem (a drastycznie zardzewiale nie sa).
Co mi radzisz? Zdejmowac i malowac sprayem czy pomalowac pedzlem bez rozbierania?

Awatar użytkownika
Art
klepacz
klepacz
Posty: 768
Rejestracja: sob 19 lip 2008, 10:06
Imię: Artur
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Art » pt 18 gru 2009, 08:47

kris2k pisze:Art... to ja tez mam pytanko... jak sciagales kolektroy to miales z tym duzy klopot?
Typu zardzewiale sruby przy cylindrach? I czy spowrotem wszytsko sie dobrze poskladalo/poskrecalo?
Mysle nad malowaniem swoich kolektorow i strach mnie bierze przed ich rozbieraniem (a drastycznie zardzewiale nie sa).
Co mi radzisz? Zdejmowac i malowac sprayem czy pomalowac pedzlem bez rozbierania?
żadnych problemów podczas sciągania. Miałem ukł wydechowy bez sladu rdzy! :)
( dasz wiarę? ) nie było też problemów z łaczeniem na powrót. A to jak chcesz malować wydaje mi sie zalezy od tego jaki chcesz mieć efekt. Malowanie sprayem jest zapewne estetyczniejsze ( jak zrobisz dobrze to wyglada jak fabrycznie nowy - i to chocby jest przewaga tej metody) - ale wymaga sporo pracy zarówno podczas przygotowywania , ale tez jest znacznie trudniejsze. Trzeba zakleić sporo papierem by nie pomalować części niepotrzebnie, a potem też niektóre cześci czysciłem rozpuszczalnikiem ( blok silnika)
jak mozesz zdjąc - to zapewne bedzie łatwiej to zrobic , dokładniej . No i wystarczy na dłuzej.
Beyond the Grabówek sky

Awatar użytkownika
kris2k
klepacz
klepacz
Posty: 1395
Rejestracja: pt 03 paź 2008, 12:06
Imię: Krzysztof
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: kris2k » pt 18 gru 2009, 11:10

No wiec wlasnie uznalem ze jak spray to obowiazkowy demontaz bo bez tego mialbym pol motocykla przy okazji pomalowanego. Jak juz robic to porzadnie, trzebabedzie rozebrac.
Daj jeszcze foto/nazwe tej farby ktora malowales :)

Awatar użytkownika
musieli
pisarz
pisarz
Posty: 309
Rejestracja: pt 11 maja 2007, 15:37
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa zone

Re: Kolektor wydechowy z katalizatorem i bez - RC46

Post autor: musieli » pt 18 gru 2009, 14:05

Mundek pisze:Mam pytanie, czy ktos wymienial kolektor wydechowy z katalizatorem w RC 46 na kolektor bez katalizatora. Czy mozna je bez problemu zamienic? Innymi slowy, czy kolektor bez kata bedzie pasil do VFR z 2001 roku??
Będzie pasił. Jedna uwaga - kolektory od RC46 Igen. bez kata i sond mają ciut większą średnicę od tych z sondami i katem, dlatego są bardzo pożądane w świecie VFRek. Dzięki nim możemy delikatnie podnieść moc motocykla. Trzeba jednak pamiętać, że przy okazji trzeba zastosować eliminatory sond lambda tak co by komp nie wariował i nie zapalał kontrolki "FI".
Ekskluzywne akcesoria motocyklowe marki RIZOMA

Awatar użytkownika
Art
klepacz
klepacz
Posty: 768
Rejestracja: sob 19 lip 2008, 10:06
Imię: Artur
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Art » pt 18 gru 2009, 16:29

kris2k pisze:Daj jeszcze foto/nazwe tej farby ktora malowales
Daj mi kilka dni. Motocykl stoi troschę od mojego domu a teraz snieżyca..:)
musieli pisze:Będzie pasił. Jedna uwaga - kolektory od RC46 Igen. bez kata i sond mają ciut większą średnicę od tych z sondami i katem, dlatego są bardzo pożądane w świecie VFRek. Dzięki nim możemy delikatnie podnieść moc motocykla. Trzeba jednak pamiętać, że przy okazji trzeba zastosować eliminatory sond lambda tak co by komp nie wariował i nie zapalał kontrolki "FI".
A napisze przewrotnie po co eliminatory?
gdybym dostał ukł wydechowy bez sond i kata to w podobnych miejscach wstawiłbym same sondy jak w tym co ma. A nie jest to zbyt trudne...
Beyond the Grabówek sky

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości