AIR BOX - dziwny grzybek - głosniejszy moto

piw9001
bywalec
bywalec
Posty: 34
Rejestracja: pn 21 wrz 2009, 09:46
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

AIR BOX - dziwny grzybek - głosniejszy moto

Post autor: piw9001 » pn 18 lip 2011, 23:03

Witam,
Od wczoraj zauważyłem, że moja VFR jest głośniejsza niż zwykle. Wygląda, że głośniejszy niż zwykle dźwięk dobiega z okolic AIT - BOX'a. Sprawdziłem AIR - BOX nie jest poluzowany, wszystko jest dobrze skręcone. Zainteresowanie moje zwrócił metalowy grzybek znajdujący się na górze po lewej stronie AIR - BOX'a, podłączony do niego jest gumowy wężyk. AIR - BOX ma z lewej strony z przodu otwór zasysający powietrze. Z prawej strony pod metalowym grzybkiem jest też otwór zasysający powietrze. TERAZ PYTANIE ? :)
Czy wlot powietrza pod grzybkiem powinien być zawsze w pełni otwarty? Wydaje mi się, że wcześniej był zamknięty, a otwiera się przy wyższych obrotach. Czy to, że zawsze wlot powietrza pod grzybkiem jest otwarty może być przyczyną głośniejszej pracy? Może jakieś inne sugestie?

Nie powiem, brzmi fajnie, ale wolałbym żeby nic się nie zwaliło poważnie.

dziękuje za odpowiedzi,
pozdrawiam

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: AIR BOX - dziwny grzybek - głosniejszy moto

Post autor: orzyl » wt 19 lip 2011, 14:07

Cześć,

Proponuję zacząć od zapoznania się z elementami motocykla. Do tego przydałaby się instrukcja obsługi i książka serwisowa. Pozatym temat wielokrotnie poruszany na forum, a więc użyj opcji szukaj.
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

piw9001
bywalec
bywalec
Posty: 34
Rejestracja: pn 21 wrz 2009, 09:46
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: AIR BOX - dziwny grzybek - głosniejszy moto

Post autor: piw9001 » wt 19 lip 2011, 18:21

Dziękuje za bezsensowną odpowiedź. Mam instrukcję i nie ma nic na ten temat. książki serwisowej nie mam -zresztą w niej za pewne są miejsca na wpisanie przeglądu. Nie wiem gdzie był poruszany ten temat - trudno coś znaleźć wśród tylu wpisów, nawet poprzez wyszukiwanie. Jak chcesz pomóc to może jakiś link, a nie wpisywanie postów byle wpisywać. Najlepiej było napisać, żebym pojechał do ASO Hondy.

Awatar użytkownika
Diego
klepacz
klepacz
Posty: 1544
Rejestracja: wt 03 kwie 2007, 20:52
Imię: Mirek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock city

Re: AIR BOX - dziwny grzybek - głosniejszy moto

Post autor: Diego » wt 19 lip 2011, 20:02

orzyl pisze:Poza tym temat wielokrotnie poruszany na forum
tu się zgadzam,wystarczy poszukać....
np
viewtopic.php?t=8799
viewtopic.php?f=51&t=10043&p=160535&hil ... xe#p160535
Jazda na motocyklu to najlepsze coś,co można robić w ubraniu

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: AIR BOX - dziwny grzybek - głosniejszy moto

Post autor: orzyl » śr 20 lip 2011, 09:37

piw9001 pisze:Dziękuje za bezsensowną odpowiedź.
Jak najbardziej miała sens. Najlepiej to mieć wszystko podane na tacy, zamiast chwilę (czasem dwie, a nawet trzy) samemu poszukać.
piw9001 pisze:Mam instrukcję i nie ma nic na ten temat.
To przejdź do książki serwisowej
piw9001 pisze:książki serwisowej nie mam -zresztą w niej za pewne są miejsca na wpisanie przeglądu
Pewnie to Lenin nie zyje. Jak książki nie widziałeś, a ktoś Ci podpowiada, żebyś zobaczył to się nią zainteresuj. Wbrew pozorom zawiera bardzo dużo ciekawych informacji.
piw9001 pisze:Nie wiem gdzie był poruszany ten temat - trudno coś znaleźć wśród tylu wpisów, nawet poprzez wyszukiwanie. Jak chcesz pomóc to może jakiś link, a nie wpisywanie postów byle wpisywać. Najlepiej było napisać, żebym pojechał do ASO Hondy.
A Ty myślisz, że ja znam na pamięć wszystkie wpisy? Żeby podesłać Ci linka również muszę użyć opcji "szukaj". Działa podobnie jak google, tylko wygląda inaczej. Jakie zadasz jej pytanie taką dostaniesz odpowiedź. BTW, jesli nie chce Ci sie szukać, kombinować, a nie wiesz, to może rzeczywiście ASO Hondy jest rozwiązaniem.
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: AIR BOX - dziwny grzybek - głosniejszy moto

Post autor: ppamula » śr 20 lip 2011, 09:59

piw9001 pisze:książki serwisowej nie mam -zresztą w niej za pewne są miejsca na wpisanie przeglądu.
pomyliłeś książkę serwisową z książką przeglądów serwisowych.
Książka serwisowa to manual dla zawodowego serwisanta jeżeli chodzi o budowę i czynności naprawcze a nie tabelka na pieczątki i daty

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: AIR BOX - dziwny grzybek - głosniejszy moto

Post autor: orzyl » śr 20 lip 2011, 10:10

i wiedz że nie chodzi o to aby zrobić Ci na złość, ale wyobraź sobie 500 (pięciuset) użytkowników, którzy za każdym razem zakładają nowy temat i pytają. ja wiem, że od tego jest forum, ale trzeba ja trzymać w jakichś ryzach.
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

piw9001
bywalec
bywalec
Posty: 34
Rejestracja: pn 21 wrz 2009, 09:46
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: AIR BOX - dziwny grzybek - głosniejszy moto

Post autor: piw9001 » śr 20 lip 2011, 17:20

Dużo piszesz, ale jesteś mało pomocny. Wiec może już skończ, bo przez takie dyskusje potem forum jest nieczytelne.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: AIR BOX - dziwny grzybek - głosniejszy moto

Post autor: Arnold » śr 20 lip 2011, 20:54

Hahaha. :D

Piw, kolegom chodzi o, z angielskiego, service manual.
http://megaupload.com/?d=PCCK4GX5
Tu go właśnie Ci podałem.
Klapka ma być sterowana przez ten grzybek na airboxie. Raz jest zamknięta, a raz otwarta. Nie wiem kiedy jest otwarta, bo ja mam to uszkodzone. Czy może chodzić głośniej? Może delikatnie.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości