Strona 1 z 1

VOLTOMIERZ + ZAPALNICZKA

: sob 19 mar 2016, 15:57
autor: kijek007
Elko. Zakładałem już temat wyświetlacza voltomierza i tam koledzy napisali że pod skrzynkę z bezpiecznikami mogę się podpiąć. Pytanie moje odnośnie gniazda zapalniczki jeśli mam bez przekaźnika to czy mogę podpiąć się pod nie wiem na przykład obwód ze świateł w bezpiecznikach, nie będzie jakiś spadów natężenia spadków napięcia niesfajfcze czegoś??? Jeśli nie mogę to czy mógł bym podpiąć się bezpośrednio w r/w z reglera wiadomo wtedy miał bym napięcie w gniazdku tylko podczas pracy silnika ale nie przeszkadzało by mi to strasznie. A gniazda ożywał bym tylko jako usb czyli w gniazdko ładowarka usb 3A 5V i podpinał telefon navi i kamerkę.

Re: VOLTOMIERZ + ZAPALNICZKA

: sob 19 mar 2016, 18:08
autor: emil
Nie możesz.

Podłącz się pod akumulator, daj po drodze bezpiecznik i włącznik - schowaj go sobie np. pod kanapą. Albo załóż przekaźnik - jak tam wolisz.

r/w reglera - na wyłączonym zapłonie na tym przewodzie pojawia się + z aku, więc wszystko by działało cały czas. Zastosuj albo przekaźnik albo osobny włącznik. I gniazdo bezpiecznika płaskiego.

Re: VOLTOMIERZ + ZAPALNICZKA

: sob 19 mar 2016, 19:29
autor: kijek007
no dzięki już wiem ze na regleze jest napięcie właśnie z aku pomierzyłem przemyślałem montaż gniazda i doszedłem do wniosku że zostanie na stałe podpięte z bezpiecznikiem pod kanapą woltomierz przykleję do baku powinien się przylepić na kropelce???? po co dziurawić plastiki i podepnę pod coś co będzie pokazywać takie samo napięcie podczas pracy silnika co na aku.

Re: VOLTOMIERZ + ZAPALNICZKA

: sob 19 mar 2016, 19:47
autor: antek
Jak chcesz przykleić to na taśmie dwustronnej a nie na kropelce :wink:

Re: VOLTOMIERZ + ZAPALNICZKA

: sob 19 mar 2016, 19:57
autor: kijek007
kropelka to pierwszy pomysł ale taśma brzmi o wiele wiele lepiej i rozwiewa pewne wątpliwości :P

Re: VOLTOMIERZ + ZAPALNICZKA

: ndz 20 mar 2016, 10:14
autor: emil
przyklej go sobie do obudowy licznika pod szybą, albo do szyby na taśmę rzepową, po co na bak?

Re: VOLTOMIERZ + ZAPALNICZKA

: ndz 20 mar 2016, 14:55
autor: kijek007
na górną część baku od kierownicy nad licznikiem musiał bym kombinować z kabelkami pod wieczne ocieranie przewodów hamulcowych w końcu by go utargało

Re: VOLTOMIERZ + ZAPALNICZKA

: ndz 20 mar 2016, 16:34
autor: G#R
Kropelka na bak :shock: :shock: ? Skąd ludzie maja takie pomysly?

Re: VOLTOMIERZ + ZAPALNICZKA

: pn 21 mar 2016, 11:42
autor: kijek007
:D no cóż i tak będzie malowana na zimę :P