sprzet kuleje

Macie problem z mechaniką VFRy? Piszcie.
Awatar użytkownika
Dresik
klepacz
klepacz
Posty: 1840
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 20:41
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała

Post autor: Dresik » czw 14 cze 2007, 23:48

Wiesz , bardzo możliwe że Orlen... Juz jeden mój kumpel naciął sie kiedys na paliwo na Orlenie..
Faktycznie pecha miałes ze akurat Tobie sie to trafiło :confused
Ale najwazniejsze ze juz wiesz co dolegało sprzętowi ;-) Teraz tylko zakupisz koszyczki i bedzie ok :mrgreen:
:-)

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » pt 15 cze 2007, 00:41

To wyjątkowo mądry zajzajer. Tak selektywnie zeżarł tylko te dwa siteczka? Może jakieś szczególne były, młode albo słodkie... Coś mi tu nie gra. Genio, ufasz do końca temu co ci te filtry wygrzebał?

Awatar użytkownika
musieli
pisarz
pisarz
Posty: 309
Rejestracja: pt 11 maja 2007, 15:37
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa zone

Post autor: musieli » pt 15 cze 2007, 09:23

Te "koszyczki" to są filtry na dolocie paliwa do każdej z par gaźników. Aż mi się nie chce wierzyć, że coś tak załatwiło tą siatkę, przeca do najdelikatniejszych nie należy...

Gienio
klepacz
klepacz
Posty: 1807
Rejestracja: pn 17 lip 2006, 16:29
Imię: Grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Gienio » pt 15 cze 2007, 09:48

SOWA trzeci tez byl zeżarty a czewartego nie bylo wogole, powiem Wam tak ja sie na mechanice nie znam, ale nie podwarzam kompetencji tego goscia co to robil, jest naprawde bardzo dobrym mechanikiem na co dzien pracuje w suzuki, troche go juz znam i jedno wiem- nie sciemnia, tez go to zdziwilo bo nie ukrywajmy ze to musial byc jakis kwas zeby spalil te siateczki, ale innego wytlumaczenia tej sytuacji nie ma, no bo przeciez zimne paliwo nie wypalilo tych dziur, jak macie jakies inne propzycje to dawac

Awatar użytkownika
Pepe VFR
klepacz
klepacz
Posty: 944
Rejestracja: śr 25 kwie 2007, 12:05
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pepe VFR » pt 15 cze 2007, 10:30

Ja już od dawna nie tankuje na orlenie dla mnie syf BP, Jet ,Nesto jak narazie ok :bye
Wypalony papieros skraca życie Srednio o 1min
Kieliszek Vodki Srednio o 2min.
ALE to nic, chodzenie do PRACY skraca życie średnio o 8 godzin na dobe!!!

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » pt 15 cze 2007, 20:13

Gienio, jeśli jesteś pewien tego gościa (naturalnie pisząc poprzedni post nie chciałem go obrazić, zadałem jedynie pytanie) to sugerowałbym, o ile on tego nie zrobił, by dokładnie przepłukać cały układ paliwowy, od zbiornika po cylindry. Jeśli dostałeś syfa (Karina to nie takiego syfa mam na myśli) z paliwem, to nie można wykluczyć, że poza tymi dwiema kroplami było więcej. Mogą siedzieć wszędzie i żreć w najlepsze np zawory, pierścienie, komorę pływakową itd. Wydaje mi się, że nie przesadzam, ale niech się jeszcze ktoś wypowie.

Awatar użytkownika
musieli
pisarz
pisarz
Posty: 309
Rejestracja: pt 11 maja 2007, 15:37
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa zone

Post autor: musieli » sob 16 cze 2007, 10:35

Po takiej historii przepłukał bym jedynie bak + rozkręcenie kranika bo gaźniki są już zrobione. Dalej jak coś poszło to przepaliło i "wypluło" na zewnątrz.
Ekskluzywne akcesoria motocyklowe marki RIZOMA

Awatar użytkownika
Dresik
klepacz
klepacz
Posty: 1840
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 20:41
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała

Post autor: Dresik » sob 16 cze 2007, 13:37

Na stacjach benzynowych są jakieś środki które dolewa się do paliwa w celu oczyszczenia układu dolotowego ale tam chyba głownie chodzi o wtryskiwacze (jesli sie myle to prosze o poprawienie mnie) wiec w przypadku RC36 nic to nie da..
Jeżeli Gienio juz troche pojezdził na nowo zatankowanym paliwie to wielce prawdopodobne ze wszystko sie już ładnie przeczyściło
:-)

Gienio
klepacz
klepacz
Posty: 1807
Rejestracja: pn 17 lip 2006, 16:29
Imię: Grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Gienio » sob 16 cze 2007, 18:10

SOWA, ja wiem ze nie chciales go obrazic takze spoko, goscia jestem pewien, nawet przed chwila do mnie pisal czy sprzet dobrze chodzi, narazie zrobilem tylko pare kilometrow na nowym paliwku i chodzi dobrze, jak dluzej posmigam to dam znac czy wszystko ok, w sumie to byl trypel w postaci plynnej wiec mysle ze czyste paliwko powinno go wyplukac, a te spalone czesci siateczki Grzes usunal jak rozebral gazniki, dziwna ta cala sytuacja, no ale coz zrobic, trafilo mnie i tyle

Awatar użytkownika
Buła
klepacz
klepacz
Posty: 1747
Rejestracja: sob 09 cze 2007, 08:49
Imię: Marcin
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Kontakt:

Post autor: Buła » sob 16 cze 2007, 19:06

witam,powiem wam ze nie widziałem jeszcze czegos takiego,nie słyszałem zeby paliwo kiedys takie cos zrobiło,kurde :confused ,ale najwarzniejsze że sprzet znowu sprawny motoride:
Wszędzie dobrze ale na VFR najlepiej :)


1Była VFR 750-90r
2.Była VFR 750-96r
3Była VFR 800FI-99r
4.Był CBR 1100 XX-1997r
5.Była VFR 800 Fi-1999 r.
6.Jest CBR 900 RR Fireblade 98 i 99r+Varadero 1000 2006

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości