Strona 1 z 4

Pol(s)ka i Europa da sie zdobyć!...

: śr 04 mar 2009, 20:53
autor: mors
Jest taki pomysł - ZDOBYWAMY NAJDALSZE KRAŃCE EUROPY w dowolnych kierunkach byle dalej już nie można było dotrzeć: Nordkapp, Ural, Malta, Sycylia, Portugalia, Wyspy Kanaryjskie, Bosfor... itd.

Podajemy datę, współrzędne geograficzne i kto tam był, dołączamy zdjęcia... otrzymujemy ZASZCZYTNY TYTUŁ: VFR- OWNER CONQUISTADOR

Nagrody? Ordery? Uwielbienie kobiet?... Być może

Nasi wspaniali graficy komputerowi mogliby przygotować interaktywną mapę z naniesionymi punktami zdobytych krańców kontynentu.

Co wy NATO?

: śr 04 mar 2009, 20:59
autor: maciek 800
Jak na lato.

Zwłaszcza że w czerwcu znowu jedziemy z Justynką na południe.
( Niestety kasy na wachę starczy tylko na jedną stronę europy "Kryzys ? " :mrgreen: )

: śr 04 mar 2009, 21:05
autor: Ruda i Piotr
mors pisze:Uwielbienie kobiet?...

A o kobietach to się zapomina :P

Jest nas już tu parę śmigających, co my będziemy miały :?: :?: :?:


:wiewiora

: śr 04 mar 2009, 23:16
autor: Michał
chęci są ale czy czasu i kasy starczy to się okaże czas pokaże pomysł jak najbardziej godny zdobycia szczytów przygody

: czw 05 mar 2009, 00:55
autor: kwiacior
super sprawa, ale powiedziałem sobie, ze dopóki nie zwiedze całej Polski wszerz i wzdłuż, moje opony nie przekroczą jej granic.

a najblizsze plany zagraniczne to Skandynawia...

btw... " a widziałeś fiordy ??? ... qrwa stary fiordy to mi z reki jadły..."

: czw 05 mar 2009, 01:10
autor: Art
mors pisze:Nasi wspaniali graficy komputerowi mogliby przygotować interaktywną mapę z naniesionymi punktami zdobytych krańców kontynentu.
taką opcje dają google maps.
Pięknie to wygląda:)
pozdro

: czw 05 mar 2009, 01:16
autor: Mr.Exclusive
dobry pomysl :)
ciekawe kto otrzyma trofeum.
Fajnie by tez bylo sie dowiedziec kto najdalej dotarl na motorze :)
pozdrawiam

: czw 05 mar 2009, 07:45
autor: mors
Art pisze:
taką opcje dają google maps.
no to jak gugle taka opcje dają w promocji to Art do tablicy - wykonaj dla qForum taka opcje co by wejść kliknąć i nanieść, zeby wszyscy mogli to oglądać i wszystkie punkty były widoczne... iiiii w kolorze :biggrin

myślę że np Kawa może się już pochwa...lić takim jednym malutkim cycuszkiem Jewropy - pomimo że niby lex nie działa nazad to juz odbyte dalekie trasy możemy zaliczać.

A(c)ha nie ma tu jednoznacznych zwycięzców - będzie tylko elitarny (trudne słowo) niekoniecznie egalitarny (jeszcze trudniejsze słowo) Klub Conquista.

Pomyślimy o naszywkach :evil

chociaż nasuwa mi się jedna kategoria - kto Najtaniej zajechał Najdalej - czyli Europa za złamanego szeląga

: czw 05 mar 2009, 08:00
autor: mors
Ponieważ spotkałem się z zasłużoną krytyką o brak Patriotyzmu i karygodny Kosmopolityzm (cokolwiek znaczy to słowo - coś ze Star Treka?) i preferowanie posiadaczy walut wymienialnych ZMIANA REGULAMINU.

Wprowadzamy 2 kategorie


1. Pol(s)ka da się zdobyć

2. Europa za złamanego szeląga


chyba nie trzeba wyjaśniać "o so chooozi?..."


czy trzeba?

Po Polsce jak najdalej - ("gdzie my tam granice Ojczyzny..." - z czego ten cytat?)
Po Europie jak najdalej i jak najtaniej (noclegi na stacjach paliwowych i w przybytkach użyteczności publicznej :biggrin itp. )

: czw 05 mar 2009, 08:06
autor: mors
Kasia - dla kobiet będzie... goździk 8 marca?...

oczywiśnie uwielbienie mężczyzn i noszenie na rękach :biggrin

: czw 05 mar 2009, 08:48
autor: topol
no to ja jako pierwszy: w zeszłym roku między 14 a 30 czerwca 2008, koszt pół szeląga (tzn. w przeliczeniu jakieś 5500 na 2 osoby), noclegów po dworcach nie było bo vfrka z kuframi w drzwiach dworcowych się nie zmieściła, ale kilka razy na dziko pod namiotem nocowaliśmy. W cenie zawarty przejazd przez większą część skandynawii.
Na ten rok w planie krótki wyjazd na preikestolen, i dłuższy gdzieś na południe, w kierunku Rzymu
Obrazek

: czw 05 mar 2009, 09:59
autor: Gregory
Fajny pomysł. Może uda mi się przyłączyć do zabawy i dojechać na samo południe sardyni ;-)

: czw 05 mar 2009, 12:48
autor: Art
mors pisze:Art napisał/a:


taką opcje dają google maps.



no to jak gugle taka opcje dają w promocji to Art do tablicy - wykonaj dla qForum taka opcje co by wejść kliknąć i nanieść, zeby wszyscy mogli to oglądać i wszystkie punkty były widoczne... iiiii w kolorze
He he :)
Proszę bardzo przykład:
Zapisujesz sobie dany punkt w GPS-ie ( albo cała trase)
Nastepnie wrzucasz w google i patrzysz jak wygląda
Zobacz to:
http://xcc.paragliding.pl/module.php?id ... e=20090221
to z listy gdzie wrzucamy swoje loty
nastepnie wchodzisz na dane nazwisko i masz:
http://xcc.paragliding.pl/module.php?id ... e=20090221
tu wybierasz dany lot:
http://xcc.paragliding.pl/module.php?id ... 9271986c56
i już dokładnie klikasz na mały odnosnik - google map
I masz wtedy wszystko i w kolorze i z trasą jaka przebyłeś :)
Czyli tak jak chciałeś :)


pozdrówka

: czw 05 mar 2009, 13:31
autor: mors
topol rozumiem, ze ofcjalnie zglaszasz NORDKAPP gratulacje :) poprosze o dokladna date bo w przypadku zaliczenia jako PIERWSZY ZDOBYWCA decyduje data stempla pocztowego.

Art - dzieki za super instruktaz wlasnie o cos takiego chdzi. Powalila mnie precyzja stwierdzenia "wrzucasz w gugle" :biggrin napisz ktora reka i z bekhendu czy forhendu.
Dobrze by bylo aby taki odnosnik do tej mapy byl na stronie Forum.
I precyzyjna nstrucja JAK TO ZROBIC zeby nawet Prezydent RP lub jego brat blizniak mogl to wykonac samodzielnie :evil

To ja tez zglosze - w kategorii POLsKA DA SIE ZDOBYC...

KIEDY: 2-3-2009
KTO: 0czek, mors
GDZIE: Mierzeja Wislana miejscowosc Piaski - dalej okreg Kaliningradzki

http://maps.google.com/maps/ms?hl=pl&pt ... 00378&z=11

: czw 05 mar 2009, 15:35
autor: topol
Oficjalny stempel pocztowy (widoczny w dolnym rogu zdjecia):
18.06.2008, godz 22.11
skład: Aneta+topol, Ela+Rogal
miejsce:nordkapp :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: